KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12599398
*
nr 1259 9398
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 20:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 01:35:18
1
300 kr
2/6 21:27:10
2
350 kr
3/6 01:21:01
1
400 kr
3/6 14:15:38
2
500 kr
3/6 14:45:03
1
500 kr
3/6 14:45:03
2
500 kr (Budbetjänt)
3/6 20:12:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1259 9398
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 01:35:18 | 1 | 300 kr |
2/6 21:27:10 | 2 | 350 kr |
3/6 01:21:01 | 1 | 400 kr |
3/6 14:15:38 | 2 | 500 kr |
3/6 14:45:03 | 1 | 500 kr |
3/6 14:45:03 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/6 20:12:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45